Plugins - Admin Columns - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (92 entries)

en: Custom Fields
da_DK: Brugerdefineret felter

en: Edit columns
da_DK: Rediger kolonner

en: Upgrade
da_DK: Opgrader

en: Users
da_DK: Brugere

en: Comment
da_DK: Kommentar

en: Add Column
da_DK: Tilføj kolonne

en: Support
da_DK: Hjælp

en: Update
da_DK: Opdatér

en: Store settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Taxonomies
da_DK: Taksonomi

en: Others
da_DK: Andet

en: Restore Settings
da_DK: Gendan indstillinger

en: Save
da_DK: Gem

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Value: Can be unix time stamp or a date format as described in the <a href='%s'>Codex</a>. You can change the outputted date format at the <a href='%s'>general settings</a> page.
da_DK: Værdi: Kan være unix tidsstempel eller et datoformat som beskrevet i <a href='%s'>Codex</a>. Du kan ændre det viste datoformat på  <a href='%s'>generalle indstillinger</a> siden.

en: Value: Integers only.<br/>If you have the 'sorting addon' this will be used for sorting, so you can sort your posts on numeric (custom field) values.
da_DK: Værdi: Kun tal.<br/>Hvis du har sorteringsudvidelsen vil dette blive brugt til sortering, så du kan sortere dine indlæg på numeriske (brugerdefineret felt) værdier.

en: Value: This will show the first 20 words of the Post content.
da_DK: Værdi: Dette vil vise de første 20 ord af indlæggets indhold.

en: By clicking on the triangle you will see the column options. By using the draggable slider you can set the width of the columns in percentages.
da_DK: Tryk på trekanten for at se indstillingsmulighederne. Benyt slideren for at indstille kolonnebredden.

en: Change column width
da_DK: Ændre kolonnebredden

en: By clicking on the triangle you will see the column options. Here you can change each label of the columns heading.
da_DK: Ved at klikke på trekanten vil du se kolonne valgmuligheder. Her kan du vælge hver etikette for kolonnernes overskrift.

en: Change label
da_DK: Ændre etikette

en: By dragging the columns you can change the order which they will appear in.
da_DK: Ved at trække i kolonnerne kan du ændre rækkefølgen, som de bliver vist i.

en: Change order
da_DK: Ændre rækkefølge

en: This plugin is for adding and removing additional columns to the administration screens for post(types), pages, media library, comments, links and users. Change the column's label and reorder them.
da_DK: Dette plugin er til at tilføje og fjerne tillægskolonner på administrationsskærme for indlægs(typer), sider, mediebibliotek, kommentarer, links og brugere. Ændre kolonnens etikette og rækkefølge.

en: %s column is already present and can not be duplicated.
da_DK: %s kolonne er allerede til stede og kan ikke duplikeres.

en: Admin Columns Settings
da_DK: Admin Kolonne Indstillinger

en: This is the name which will appear as the column header.
da_DK: Dette er navnet, som vil blive vist i kolonne toppen.

en: Label
da_DK: Etikette

en: Name
da_DK: Navn

en: Choose a column type.
da_DK: Vælg en kolonne type.

en: User Email
da_DK: Bruger e-mail

en: User Login
da_DK: Brugerlogin

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: Display Name
da_DK: Offentligt navn

en: After
da_DK: Efter

en: Before
da_DK: Før

en: width
da_DK: bredde

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: This will determine how the date will be displayed.
da_DK: Dette vil bestmme hvordan datoen vil blive vist.

en: Date Format
da_DK: Datoformat

en: Large
da_DK: Stor

en: Medium
da_DK: Mellem

en: Thumbnail
da_DK: Miniaturebillede

en: Registered
da_DK: Registreret

en: Post Type
da_DK: Indholdstype

en: Post Count
da_DK: Antal indlæg

en: Nickname
da_DK: Kaldenavn

en: Remove
da_DK: Fjern

en: User ID
da_DK: Bruger ID

en: Taxonomy
da_DK: Taksonomi

en: Sticky
da_DK: Fastgjort

en: Slug
da_DK: Korttitel

en: Roles
da_DK: Roller

en: Parent
da_DK: Overordnet

en: Page Template
da_DK: Sideskabelon

en: Post Format
da_DK: Indlæg format

en: Featured Image
da_DK: Udvalgt billede

en: Select which comment status you like to display.
da_DK: Vælg hvilken kommentarstatus du vil vise.

en: Comment status
da_DK: Kommentar status

en: Pending
da_DK: Afventende

en: None
da_DK: Ingen

en: Width
da_DK: Bredde

en: Height
da_DK: Højde

en: Title
da_DK: Titel

en: Camera
da_DK: Kamera

en: Dimensions
da_DK: Mål

en: Caption
da_DK: Titeltekst

en: Available Sizes
da_DK: Tilgængelige størrelser

en: View
da_DK: Vis

en: Trash
da_DK: Papirkurv

en: Length
da_DK: Længde

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: This will determine how the value will be displayed.
da_DK: Dette afgør hvordan værdien vil blive vist.

en: Field Type
da_DK: Felttype

en: Multiple Values
da_DK: Flere værdier

en: Image
da_DK: Billede

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Color
da_DK: Farve

en: Default
da_DK: Standard

en: Custom Field
da_DK: Brugerdefineret felt

en: In Reply To
da_DK: Som svar på

en: Date
da_DK: Dato

en: Date GMT
da_DK: Dato GMT

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Author IP
da_DK: Forfatter IP

en: Approved
da_DK: Godkendt

en: Edit
da_DK: Rediger

en: No
da_DK: Nej

en: Yes
da_DK: Ja

en: Actions
da_DK: Handlinger
